Strona główna / Felietony / Czy warto wybrać się z dziećmi do Pragi?
aktualizacja serwisu:
Wtorek, 26 Luty 2019r.
Menu

Czy warto wybrać się z dziećmi do Pragi?

Wtorek, 2 Wrzesień 2008, godzina 20:00


Wybierając się do Pragi, na pewno zastanawiacie się czy warto ze sobą zabrać swoje dzieci?


Niektórzy odpowiedzą zapewne nie, przecież będziemy oglądać architekturę lub po prostu chodzić na piwo do stylowych gospód.

Jednak czasem ciężko rozstać się z dziećmi, a i Praga kusi swoją wyjątkowością.

Co wtedy? Na te pytania postaram się odpowiedzieć na łamach niniejszego felietonu.Po pierwsze czas zerwać ze stereotypem, że Praga to miasto tylko dla dorosłych turystów i dla dzieci ma niewiele do zaoferowania.Praga tak naprawdę ma również całe mnóstwo atrakcji przeznaczonych dla dzieci, atrakcji, które również zainteresują dorosłych.Zacznijmy od najbardziej popularnej czyli praskiego ogrodu zoologicznego.

Praskie ZOO jest miejscem, gdzie nie będzie się nudził najbardziej wybredny zwiedzający. Do dyspozycji gości jest przede wszystkim przepięknie zaaranżowany teren, blisko zamku Troja. W samym ogrodzie zoologicznym w Pradze czeka na nas bardzo ciekawy pawilon dżungli indonezyjskiej.Innym ciekawym miejscem jest Morski Świat w Pradze, miejsce, które kusi barwnymi refleksami z wodnej toni i prezentuje sporo różnych ciekawych ryb.

Morski Świat jest zlokalizowany na Praskim Výstavišti, blisko słynnej fontanny Franciszka Krizika.Morski świat na Výstavišti to ekspozycja na powierzchni 1000 m2, objętość wszystkich wodnych zbiorników to przeszło 240.000 litrów wody. W zbiornikach znajduje się 4.500 ryb oraz innych organizmów wodnych. Każdego roku miejsce to odwiedza przeszło 80.000 gości. Wystawa ta funkcjonuje już przeszło 4 lata. W zeszłym roku otwarto największy zbiornik wodny w Republice Czeskiej. Jest to zbiornik o objętości 100 tysięcy litrów morskiej wody, a ściana szkła to 8 metrów długa ekspozycja przeznaczona dla zwiedzających.

Poniżej prezentujemy mapkę na której zaznaczyliśmy lokalizację Morskiego Świata oraz Krizikovej Fonatnny, o której piszemy w dalszej części tekstu.
Wyświetl większą mapęFontanna Krizikova, o której historii i budowie piszemy tutaj to również miejsce warte odwiedzenia wspólnie z dziećmi.

Wprawdzie pokazy zaczynają się dopiero w godzinach wieczornych, ale będąc na wakacjach można dzieciom pozwolić na pobuszowanie wspólnie z rodzicami po mieście po zapadnięciu zmroku. Praga to miasto bezpieczne, w centrum solidnie monitorowane przez liczne patrole policyjne.Kolejnym ciekawym miejscem dla dzieci będzie na pewno kino 3D w praskim kompleksie handlowym Flora.

Oprócz sali kinowej, gdzie wyświetlane są filmy w standardzie 3D, centrum Flora posiada również szereg sklepów, w których po seansie można zrobić zakupy. Na ostatnim piętrze do dyspozycji gości są bary i restauracje znanych sieci barowych.

Lokalizacja samego centrum Flora, stosunkowo blisko centrum miasta, pozwala na zaplanowanie przed lub po seansie, spaceru wśród secesyjnych kamienic i odwiedzenie po drodze również wieży telewizyjnej na Żiżkovie, która jest jedną z najważniejszych dominant w pejzażu Pragi.

Wieża telewizyjna jest dostępna dla zwiedzających, szybką windą można wyjechać prawie sto metrów nad ziemię i podziwiać panoramę miasta z czterech tarasów widokowych.

Po szczegółowym obejrzeniu miasta, można zabrać dzieci do kawiarni w wieży na lody, a samemu napić się zimnego czeskiego piwa.Poniżej lokalizacja samego kina 3D w pałacu Flora i wieży telewizyjnej na Żiżkovie.
Wyświetl większą mapęMożliwości spędzenia czasu z dziećmi w Pradze jest naprawdę wiele, niekoniecznie na nudnych dla dzieci spacerach po mieście. W innych naszych felietonach piszemy o innych atrakcjach w Pradze, które znacznie wykraczają poza utraty schemat zwiedzania Pragi.

© Uniwersal Travel Polska 1998-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone   Design: WebArt4U.pl

spampoison

0.00549316.